اینیستاگرام از ساخت اپلیکیشنی مستقل توسط اینستاگرام برای خرید کردن، خبر داده است. این اپلیکیشن جدید که احتمالا IG Shopping نام خواهد داشت، به کاربران امکان می‌دهد تا در میان مجموعه‌ای از کالاهای ارائه‌شده توسط فروشندگانی که فالو می‌کنند، به جستجو بپردازند و محصول موردنظرشان را مستقیما از داخل این اپ و بدون واسطه خریداری کنند.

گفته می‌شود که توسعه‌ی آی‌جی شاپینگ هنوز در حال انجام است و این امکان وجود دارد که این پروژه قبل از انتشار رسمی، به‌کلی لغو شود. این درحالی است که منابع نزدیک به اینستاگرام مدعی هستند که این شرکت معتقد است اپلیکیشن یادشده می‌تواند به‌جایگاه مهمی در تجارت الکترونیک دست پیدا کند.

بیش از ۲۵ میلیون کسب‌ و‌ کار در سراسر دنیا هم‌اکنون در شبکه‌ی اجتماعی Instagram حساب کاربری دارند که در این میان آن‌ها، ۲ میلیون کسب‌و‌کار در زمینه‌ی تبلیغات فعالیت می‌کنند. از هر پنج کاربر اینستاگرام، چهار کاربر حداقل صفحه‌ی مربوط به یک کسب‌و‌کار را فالو کرده‌اند. به همین خاطر اینستاگرام می‌تواند با ساخت یک اپلیکیشن خرید و فروش مستقل، فضای بزرگی را برای فعالیت‌های تبلیغاتی و خرید و فروش فراهم کند و شانس کسب درآمد را بالا ببرد.

فیسبوک می‌تواند به‌مرور زمان ابزار جدیدی را در اختیار فروشندگانی که قصد دارند صفحه‌ی کسب‌و‌کارشان را در اینستاگرام بسازند، قرار دهد و به‌صورت مستقیم پلتفرم‌های مبتنی بر تجارت الکترونیکی نظیر Shopify را به‌چالش بکشد. امروزه اکثر کسب‌و‌کارهای آنلاین به یک حساب کاربری در اینستاگرام نیازمندند؛ چنین کسب‌و‌کارهایی اگر لازم باشد، می‌توانند هزینه‌هایی را برای دریافت ابزارهای مخصوص کسب‌وکار پرداخت کنند.

  تیم IG King تنها نماینده رسمی اینستاگرام

   مهرزاد راد
پشتیبان سایت

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام