استوری یک قابلیت خیلی باحال در اینستاگرام هست که میتونید با اون لحظات شادتون رو با دیگران در اینستاگرام با سرعت خیلی بیشتری به اشتراک بگذارید و میشه گفت که تقریبا جایگزین ویدیوهای یهویی شد که اقلب قرار دادنشون در پست ها خیلی جالب نبود .

حالا که فهمیدیم استوری چی هست باید بریم سراغ انواع استوری :

استوری زنده یا لایو ( live )

در این نوع به محض اینکه شروع می کنید به قرار دادن یک استوری تمام فالوورهای شما (‌دنبال کننده های شما )‌ با خبر می شوند . حداکثر مدت زمانی که میتونید یک لایو استوری ( یک ویدیو )‌ ضبط کنید ۲۴ ساعت هست . چون برای همه یک پیغام ارسال میشه که شما در حال ارسال یک لایو استوری هستید پس میتونند وارد استوری شما بشند و در موردش نظر بدند و همون موقع هم شما بهشون جواب میدید .

استوری نرمال (Normal)

در این نوع استوری ، اغلب عکس های آماده، تصاویری که با دوربین گرفتید یا ویدیو هایی که از قبل داخل گوشیتون ذخیره کردید رو شامل میشه که میتونید با سرعت زیادی با فالوور های خودتون به اشتراک بگذارید .

استوری بومرنگ (Boomerang)

اگر میخواید که یک سری عکس رو به هم متصل کنید ( بچسبانید )‌ و با دوستاتون به اشتراگ بگذارید از این نوع استوری استفاده کنید

استوری ریوایند (Rewind)

این نوع استوری فقط برای ارسال فیلم به کار میره . تنها میتونید ۲۰ ثانیه ویدیو رکورد کنید و با بقیه به اشتراک بگذارید . ویدیو در این نوع استوری از انتها به ابتدا پخش میشه و مدام تکرار میشه

استوری هندزفری (Hands-free)

استوری هندزفری دقیقا مثل استوری ریوایند هست فقط تفاوتش اینه که فیلم رو از ابتدا به انتها پخش میکنه و تکرار میشه .

حالا میرسیم به بحث جذاب قرار دادن استوری

مرحله اول :‌ اول روی دکمه کلیک کنید مثل شکل زیر :‌

مرحله دوم :‌ روی Your Story بزنید

مرحله بعد یکی از انواع استوری هایی که بالاتر برای شما توضیح دادیم رو انتخاب کنید . حتما هم میدونید که برای اینکه بقیه انواع استوری رو ببینید باید صفحه رو به سمت راست و چپ بکشید.

برای اینکه استوری رو شروع کنید روی دکمه دایره ای که در عکس پایینی نشون دادیم بزنید تا استوری رو شروع کنید.

در مرحله بعدی شما سه تا دکمه میبینید که با دکمه next میتونید استوری خودتون رو برای شخص یا فرد خاصی ارسال کنید. با دکمه your story استوری خودتون رو برای همه فالوورها منتشر کنید به همین سادگی ! دکمه save هم که کاملا مشخص هست یعنی استوری رو در گالری و در پوشه اینستاگرام ذخیره می کنید بعدا میتونید انتخابش کنید و منتشر کنید.

به همین راحتی شما میتونید مطالب جالبتون رو با دیگران در استوری اینستاگرام به اشتراک بگذارید البته همیشه سعی کنید مطالب مفید منتشر کنید.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام